Video

दुबईबाट आएका छोराबाट ६२ वर्षीय बुवालाई कोरोना

काठमान्डौ , झापा १ जना पुरुषमा कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) पुष्टि भएको छ। बिपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानको प्रयोगशालामा भएको परीक्षणअनुसार थप एकमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको हो। संक्रमित झापा निवासी ६२ वर्षीय पुरुष रहेको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ। मन्त्रालयका अनुसार आइसाेलेसनमा रहेका उनको अवस्था सामान्य छ। ६२ वर्षीय संक्रमित पुरुष दमककै स्थानीय हुन्। संक्रमित पुरुषमा आफ्नै छोराबाट संक्रमण सरेको शंका गरिएको छ। उनका छोरा गत महिना दुबईबाट आएका थिए।

दमक नगरपालिकाका मेयर रोमनाथ ओलीका अनुसार बिहीबार र्‍यापिड टेस्ट गर्दा छोरा, बुवा र आमाकै पोजेटिभ देखिएपछि थप परीक्षण गर्न धरान पठाइएको थियो। धरानमा गरिएको पिसिआर परीक्षणमा बुवाको मात्र पोजेटिभ देखिएको हो। मेयर ओलीले संक्रमित पुरुष बाहिर नगएकाले विदेशबाट आएका छोराबाट सरेको हुनसक्ने बताए। ‘उहाँको परिवारमा बुवाको मात्र पिसिआरमा पोजेटिभ देखियो। आमा र उहाँको र्‍यापिड टेस्ट गर्दा पोजेटिभ देखिए पनि पिसिआरमा नेगेटिभ आयो। श्रीमतीको र्‍यापिड र पिसिआर दुवैमा नेगेटिभ देखियो,’ उनले भने।

अहिले संक्रमित पुरुष दमक अस्पतालको आइसोलेसनमै छन्। उनलाई शुक्रबार विराटनगरको कोरोना अस्पताल पठाउने नगरपालिकाको तयारी छ।’उहाँलाई आजै विराटनगर पठाउँछौं। त्यसपछि उहाँको सम्पर्कमा आएका व्यक्तिहरूको विवरण लिने काम गर्छौं,’ मेयर ओलीले भने, ‘सम्पर्कमा आएका व्यक्ति सबैको परीक्षण गर्छौं।’

Related Articles

Back to top button
Close