Tuesday, January 26

मेरो प्रश्नको सामना गर्न सक्नुभएन रास्ट्रपति ज्युले; रास्ट्रपतिलाई भेटेपछि पहिलो अन्तरवार्ता( भि”डियो सहित)

December 28, 2020 110

बीबीसीको सन् २०२० मा विश्वका १०० प्रभावशाली महिलाको सूचीमा परेकी सपना रोका मगरले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी संग भेटघाट गरेसंगै अहिले यो विषय अझ केही चर्चामा छ ।

समाजसेवी सपनाले उक्त भेटघाटमा बे”वारिसे र बेस”हाराहरुको उचित किसिमको व्यवस्थापन साथै सरकारबाट मानवसेवाको लागि छुट्टाएको बजेट सहि ठाउँमा सदुपयोग होस् जस्ता आदि विषयमा छलफल गरेकी छिन् ।

रास्ट्रपतिसंगको भेटवार्ता पछि समाजसेवी सपनाले लेखेकी छिन्, “आज रास्ट्रपति ज्युसंग भेटेर बेवारिसे बेसहाराहरुको उचित किसिमको व्यवस्थापन साथै सरकारबाट मानवसेवाको लागि छुटिएको बजेट सहि ठाउँमा सदुपयोग भएको छ छैन ध्यान जाओस । र महिला रास्ट्रपति भएका देशमा किन हाम्रै स-साना बालिकाहरु बलात्कार भएर मर्नु परेको छ , संसद बिधटनमा रास्ट्रपति को सकारात्मक भुमिका लगाएतका केही कुराहरु राखेर आएको छु । आश छ पक्कै पनि मनन गरिदिनु हुने छ।”

त्यस्तै रास्ट्रपति संगको भेटवार्ता पछि सपनाले गोल्डेन टिभी युटुब च्यानलमा एक अन्तर्वार्ता दिदै भनेकी छिन; मैले रास्ट्रपति ज्यु लाई प्रश्न सोधिरहदा अक्मकाउनु हुन्थ्यो । “आखिर महिला रास्ट्रपति भएकै देशमा किन स-साना बालबालिका हरु बला¥त्कृत हुनुपरेको छ ।” जस्ता प्रश्नहरु सोध्दा उहाँ ले मेरो प्रश्नको उत्तर नै दिन सक्नुभएन जस्ता कुराहरू यस अन्तरवार्तामा गरेकी छिन । अब हेर्नुस पूरा अन्तरवार्ता ।

प्रतिकृया दिनुहोस्