News

आफैले बनाएको कोरोनाको औषधि सेवन गर्दा भारतमा चिकित्सकको निधन

काठमाण्डौ – भारतमा कोरोनाको औषधी परीक्षण गर्दा एक चिकित्सकको ज्यान गएको छ । ज्यान जानेमा नैशिवसेनन रहेका छन् । उनले आफैले बनाएको कोरोनाको औषधि सेवन गर्दा ज्यान गएको भारतिय मिडियाले जनाएको छ ।फार्मासिस्ट र प्रोडक्सन म्यानेजरको रुपमा कार्यरत उक्त चिकित्सकले कोरोना भाइरससंग लडने औषधीको खोजी गरिरहेका थिए । र औष्धि आफैले बनाएर आफुल नै पहिला सेवन गरेका थिए । उनले त्यो औषधिको केहि मात्रामा थोपा मुखमा हाले औषधी सेवन गर्नेबित्तिकै बे’होस भएका शिवसेननको अस्पतालमा उपचारका क्रममा ज्यान गएको हो । ज्यान जानेमा नैशिवसेनन रहेका छन् । उनले आफैले बनाएको कोरोनाको औषधि सेवन गर्दा ज्यान गएको भारतिय मिडियाले जनाएको छ ।

उनले आफुले बनाएको औषधी परिक्षण गर्न शिवसेननले धेरै पिएकाले उनी बे’होस भए र अस्पतालमा उपचारको क्रममा निधन भएको जनाइएको छ । उनका बोस राजकुमारले उक्त औषधी थोरै अर्थात केही थोपा मात्र पिएका थिए ।पेरुंगुडीमा बस्ने ती चिकित्सक शिवनेसन एक आयुर्वेदिक उत्पादन कम्पनीका साथै फार्मासिस्ट र प्रोडक्सन म्यानेजरको रुपमा काम गरिरहेको भारतीय मिडिया आजतकले जनाएको छ । कोरोनाभाइरससँग जुध्न शिवनेसन र उनका बोस राजकुमार एउटा औषधीको खोजी गरिरहेका थिए । उनले कोरोनाका लागि जुन औषधी बनाए, त्यसलाई आफूमाथि नै परीक्षण गर्न थाले ।

राजकुमारले त्यो औषधीको केही थोपा मात्रै पिए भने शिवसेननले धेरै नै पिएको बताइएको छ । औषधी सेवन गर्नेबित्तिकै यी दुई बेहोस भए । उनीहरुलाई नजिकैको अस्पताल पुर्याइयो । शिवनेसनको उपचारका क्रममा निधन भयो । अर्का बिरामी राजकुमारको स्थिति भने स्थिर रहेको जनाइएको छ । घटनाबारे भारतीय प्रहरीले अनुसन्धान जारी राखेको छ ।विज्ञहरुले कोरोना भाइरसबाट संक्रमित हुनेको वास्तविक संख्या अहिले थाहा भए भन्दा धेरै रहेको कुन सक्ने बताएका छन् । परीक्षण अति कम मात्रै भएकाले संक्रमितको संख्या कम देखिएको भन्दै उनीहरुले परीक्षणको दायरा बढाउनु पर्ने बताएका छन् । विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लूएचओ) ले कोरोनाभाइरसको सम्भावित ‘महामारी’बाट बच्नका लागि थप तयारी गर्नुपर्ने आवश्यकता औँल्याएको छ । डब्लूएचओले कोरोनाभाइरसलाई अहिले नै ‘महामारी’ करार गर्न चाँडो भए पनि विश्वका अन्य देशहरुले यसका लागि तयार रहनुपर्ने बताएको हो ।‘महामारी’ भन्नाले विश्वमा एक व्यक्तिबाट अर्को व्यक्तिमा सजिलै सर्न सक्ने संक्रामक रोगलाई भनिन्छ । यतिबेला चीनबाहिर कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९) को संक्रमण बढ्दो छ । दक्षिण कोरिया, इटाली र इरानमा यसको संक्रमणमा भएको वृद्धिले चिन्ता थपेको छ ।

विज्ञहरुले कोरोना भाइरसबाट संक्रमित हुनेको वास्तविक संख्या अहिले थाहा भए भन्दा धेरै रहेको कुन सक्ने बताएका छन् । परीक्षण अति कम मात्रै भएकाले संक्रमितको संख्या कम देखिएको भन्दै उनीहरुले परीक्षणको दायरा बढाउनु पर्ने बताएका छन् । विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लूएचओ) ले कोरोनाभाइरसको सम्भावित ‘महामारी’बाट बच्नका लागि थप तयारी गर्नुपर्ने आवश्यकता औँल्याएको छ । डब्लूएचओले कोरोनाभाइरसलाई अहिले नै ‘महामारी’ करार गर्न चाँडो भए पनि विश्वका अन्य देशहरुले यसका लागि तयार रहनुपर्ने बताएको हो ।‘महामारी’ भन्नाले विश्वमा एक व्यक्तिबाट अर्को व्यक्तिमा सजिलै सर्न सक्ने संक्रामक रोगलाई भनिन्छ । यतिबेला चीनबाहिर कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९) को संक्रमण बढ्दो छ । दक्षिण कोरिया, इटाली र इरानमा यसको संक्रमणमा भएको वृद्धिले चिन्ता थपेको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close