News

रविभवन दुर्घटनाको पाठ : गल्ती नभएको सवारीलाई पनि कारवाही गरिरहने कि ऐनमा संशोधन गर्ने ?

गत शुक्रबार काठमाडौंको रविभवनमा कार र मोटरसाइकल ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा मोरङको बेलबारी निवासी मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भयो । दुर्घटनापछिको सामान्य प्रक्रिया अन्तर्गत नै प्रहरीले दुर्घटनामा संलग्न कार चालकलाई शुक्रबारदेखि नै आफ्नो नियन्त्रणमा राखेको छ ।

तर, रविभवन दुर्घटनाको सीसीटिभी फुटेज हेर्ने हो भने त्यहाँ कार चालकको भन्दा मोटरसाइकल चालककै गल्ती देखिन्छ । कलंकीबाट कालीमाटीतर्फ आइरहेको कारमा कालीमाटीबाट कलंकीतर्फ गइरहेको मोटरसाइकलले नियन्त्रण गुमाएर आफ्नो लेन नै छाडी अर्कै लेनमा पुगेर ठक्कर दिएको छ । ठक्करलगत्तै तीब्र गतिमा रहेको मोटरसाइकल क्षतविक्षत भएको देखिन्छ भने रोक्ने क्रममा कारसमेत सडक पेटीमा रहेको रेलिङमा ठोक्किन पुग्छ ।

दुर्घटनापछि भएको प्रारम्भिक अनुसन्धानमा मोटरसाइकलको गति अत्याधिक तीब्र रहेको देखिन्छ । रविभावनकै एक गल्लीबाट एउटा मोटरसाइकल निस्किएपछि उक्त मोटरसाइकललाई छली अर्को लेनमा पुगेको मोटरसाइकल आफ्नो लेनमा फर्कनै सक्दैन । प्रहरीका अनुसार उक्त मोटरसाइकलको गति करिब ८० किलोमिटर प्रतिघण्टामा रहेको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close