Tuesday, March 2

साह्रै दु’खद खबर: मलेशियाका अस्पतालमा नेपा’लीका ३५ श’व !

January 21, 2021 120

साह्रै दु’खद खबर: मलेशियाका अस्पतालमा नेपा’लीका ३५ श’व !

मलेशिया: मलेशियास्थित नेपाली दूतावासका अनुसार हाल त्यहाँ ३५ जना नेपालीका श’वहरू विभिन्न अस्पतालमा रहेका छन्।ती श’वहरू नेपाल ल्याउन ‘सरकारलाई आग्रह गरिए’ अनुसार ‘यसै साता नेपाल वायुसेवा निगमको जहाज मलेशिया जान लागेको’ वैदेशिक रोजगार बोर्डका कार्यकारी निर्देशक राजनप्रसाद श्रेष्ठले बताए। बोर्डले वैदेशिक रोजगारीमा निधन भएकाहरूको श’व ल्याउने र परिवारसम्म पुर्‍याउने गर्छ।वैदेशिक रोजगारीमा रहेका नेपालीको धेरै मृ’त्यु हुने देशहरूमा मलेशिया पनि पर्छ।कोरोनाभाइरससँग जुझ्न भन्दै मलेशियाले गत साता मात्र त्यहाँ सङ्कटकाल लगाएको छ।

उक्त सङ्कटकाल आउँदो अगस्टसम्म रहने बताइएको छ। श’व किन थुप्रिए?-कोभिड-१९ का कारण कामदारको आदानप्रदानमा कमी हुँदा र अन्य मानिसहरूको आवतजावतमा पनि कडाइ भएकाले मलेशिया र नेपालबीच हुने नियमित उडानहरू कम भएको अधिकारीहरू बताउँछन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्