Friday, February 26

यो अनुहार लिएर जन्मेको भन्दै जब आफ्नै आमाबाबुले बेचिदिए अर्कैलाई, तर ति ब्याक्ति नै बने अहिलेका चर्चित मोडल

February 4, 2021 54

आफ्ना सन्तान जस्तो भएपनि आमाबुवाका लागि प्यारा हुन्छन् । उनीहरुलाई त्या’ग गर्ने विषयमा आमाबुवाले कल्पना पनि गर्न सक्दैनन् । तर संसारमा यस्ता ब्यक्ति पनि हुन्छन् जसले अ’पत्या’रीलो काम गर्छन । क्यानाडामा बस्ने जो’नो ल्या’न्कास्टरले त्यस्तै अवस्थाको सा’मना गर्नुपरेको थियो । उनी जन्मदा सामान्य थिएनन् त्यसैले आमाबुवाले उनलाई त्या’ग गरिदिए ।

उनमा बाल्यावस्थादेखि नै एउटा एकदमै दु’र्लभ आ’नु’वंशि’क वि’कार छ, जसको कारण उनको अनुहारको अवस्था एकदम अ’सामा’न्य छ। यस्तो अवस्थामा जन्मिएका उनलाई बुवाआमाले जन्मिएको ३६ घण्टामै छोरा अरुलाई ध’र्मपुत्रको रुपमा दिने निर्णय गरे ।

जब जोनोको जन्म भयो, उनको ट्रे’चर को’लिन्स नामको स’मस्या थियो। यो दुर्लभ आ’नुवं’शि’क अवस्थाको कारण, उनको गा’लाका ह’ड्डीहरू छै’नन् । यस समस्यालाई समाधान गर्न उनले धेरै श’ल्यकृया गरेका छन् । उनले धेरै पटक अरुवाट हाँसोको पात्र बने तर पनि उनले हि’म्मत हा’रेनन् ।

जोनको जीवन परिवर्तन हुन थाल्यो जब उनले रि’फ्ले’क्स बारमा काम पाए। यो काम पछि, उनको आत्मविश्वास बढ्यो र त्यसपछि उनले फिटनेसको क्षेत्रमा आफूलाई परिचित बनाए। जोनो स्वीकार्छन् कि उनी सँधै लजालु स्वभावको थिए तर जब उनले आफ्ना अनुभवहरू मानिसहरूलाई बाँ’ड्न शुरू गरे, उनी पनि सा’हसी भए। यस्तो अवस्थामा, उनी विगत धेरै वर्षदेखि विश्वभरका विद्यालयहरूमा घुम्दै छन् । आ’नुवं’शिक ग’डब’डीका कारण समस्या भो’गेकाहरुलाई प्रो’त्सा’हित गर्दै छन् ।

आफुलाई परिवर्तन गर्न जोनलाई पनि २२ वर्ष लाग्यो । उनले पहिला आफ्नै अनुहारलाई घृ’णा ग’र्थे। शा’री’रि’क र आर्थिक रूपमा सुधार भएपछि जोनोले टेलिभिजनमा पनि काम गर्न थाले र आज उनले आफ्नै जग बलियो बनाएका छन् । जोनो भन्छन् कि योग र ध्यानले उनलाई धेरै तहमा मद्दत गरेको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्